Książkowe bestsellery 2017 roku

Bestsellery 2017 roku to wybór niełatwy, ponieważ istnieje bardzo wiele interesujących pozycji, które sprzedały się w milionowych nakładach na całym świecie. Wśród ankiet przeprowadzanych na czytelnikach pojawia się kilka książek, które niezmiennie są na pierwszym miejscu ich czytelniczej listy. Warto przyjrzeć się im bliżej i samemu ocenić czy naprawdę jest to bestseller.

„Zanim się pojawiłeś” – Jojo Moyes 

Ta powieść romantyczna od ponad roku króluje na listach najbardziej sprzedających się książek. Czemu zawdzięcza taki sukces? Otóż przedstawiona historia skrada serca czytelnikom, ponieważ opowiedziana jest w sposób realny i rzeczywisty. Główna bohaterka ma świetną pracę i chłopaka, którego jednak nie kocha. Gdy zrządzenie losu prowadzi do utraty przez nią pracy Lou Clark znajduje inną pracę. Tym razem jako opiekunka niepełnosprawnego mężczyzny, którego pasja do motocykli przykuła do łóżka. Will nie ma już po co żyć, a przynajmniej do czasu, kiedy poznaje Lou. Nie tylko jemu zmienia się życie po tym spotkaniu. Książka napisana zabawnie, ale historia sprawia, że momentami czytelnikowi kręcą się łzy w oku. Pozycja jak najbardziej polecana!

„Czerwień jarzębin” – Katarzyna Michalak

Polska literatura obyczajowa zwykle jest omijana przez czytelników ze względu na dość nudne i przewidywalne historie. Tym razem tak nie jest. Powieść Katarzyny Michalak chwyciła za serca nawet najbardziej wybrednych fanów książek. Gabriela, czyli główna bohaterka, myślała, że odnalazła drogę do szczęścia swojego i bliskich. Kiedy w jej życiu zaczyna się wszystko układa kobieta nagle znika. Jej dwie przyjaciółki są w stanie poruszyć niebo i ziemię, aby odnaleźć Gabrysię. Jednak odnalezienie wcale nie będzie takie łatwe jak na początku mogłoby się wydawać. Majka i Julka będą musiały podjąć masę decyzji, które są trudne i mogą odbić się na ich relacji. Powieść zmusza czytelnika do refleksji i jest z rodzaju tych, do których wraca się po jakimś czasie.

„Chłopak, który chciał zacząć od nowa” – Kristy Moseley

Książka z rodzaju tych z mrocznymi tajemnicami i sekretami, które chce się ukryć przed osobą, którą się kocha. Główni bohaterowie poznają się w klubie i od razu wpadają sobie w oko. Ellie całkiem niedawno rozstała się z chłopakiem i na razie nie planuje żadnych związków. Jednak jakaś tajemnicza siła ciągnie ją do mężczyzny z klubu. Jamie ma kryminalną przeszłość, ale mimo to para zakochuje się w sobie i już na zawsze chce być razem. Co takiego skrywa Jamie, że nie może powiedzieć ukochanej czym się zajmuje i gdzie znika? Książka owiana mrocznymi sekretami wciąga czytelnika w wir wydarzeń i zapewnia świetną rozrywkę przy czytaniu.