Najlepsze tytuły zeszłego roku

Początek roku 2017 obfitował w wiele książkowych premier, które już teraz stały się bestsellerami i biją rekordy sprzedaży i czytelnictwa. To dobry znak dla naszego kraju. Można zaobserwować, że poziom czytelnictwa wzrasta i coraz więcej osób możemy spotkać zaczytanych w kolejkach czy autobusach. To wspaniała wiadomość, ponieważ czytanie niezwykle rozwija oraz sprawia, że poszerza się nasz zasób słownictwa.

Jakie książki zdobywają najwięcej czytelników w 2017 roku?

Przyjrzyjmy się trzem literackim pozycjom, które są nadzwyczaj chętnie czytane. Czy mają ze sobą coś wspólnego? Który z nich to niekwestionowany bestseller 2017 roku?

Sztuka Kochania. Michalina Wisłocka

Sztuka kochania nie jest powieścią. To ilustrowany poradnik znanej polskiej seksuolog, czyli właśnie Michaliny Wisłockiej. Pierwsza wersja poradnika została wydana kilkadziesiąt lat temu, mimo dużych kłopotów ze znalezieniem wydawcy. Michalina Wisłocka nie chciała zezwolić na cenzurę książki oraz na usunięcie niektórych kontrowersyjnych według wydawnictw fragmentów. Po sprzedaży pierwszej tury egzemplarzy, po kraju krążyły nielegalne dodruki, które możemy liczyć w tysiącach. Wisłocka zrewolucjonizowała świat seksu całego narodu. Po nakręceniu oraz wejściu do kin ekranizacji biografii autorki, książka przeżyła powrót popularności i została wydana nowa wersja, z filmową okładką oraz wstępem prof. Zbigniewa Izdebskiego. Ekranizacja zdobyła całe rzesze fanów, którzy z pewnością sięgnęli również po książkowa wersję poradnika.

Baśnie Barda Beedla. J.K. Rowling 

Baśnie Barda Beedla to czarodziejski odpowiednik naszych zwyczajnych bajek, które w dzieciństwie czytane są naszym podopiecznym. To zbiór pełen wzruszających opowieści, które propagują przyjaźń, miłość czy współczucie. Autorka dochód ze sprzedaży tomików przeznaczyła na cele charytatywne. W tomiku znajduje się pięć opowiadań, zaś każde z nim niesie ze sobą jakąś naukę. Ostatnia w kolejności opowieść została wspomniana w siódmym tomie sagi o przygodach młodego czarodzieja. Gratka dla każdego oddanego fana!

Duchowe życie zwierząt. Wohlleben Peter

Autor Duchowego życia zwierząt opisuje niesamowity świat przyrody, do którego nie mamy dostępu. Mówi o rzeczach niezwykłych i przekonuje nas, że jesteśmy bliżej przyrody i zwierząt, niż mogłoby nam się wydawać. Udowadnia, że jeśli chodzi o sferę wrażliwości oraz uczuć jesteśmy fascynująco podobni do naszych zwierzęcych przyjaciół. Swoje tezy i założenia autor popiera własnymi doświadczeniami leśnika oraz naukowymi badaniami.

Każdy z wyżej wymienionych bestsellerów niesie ze sobą coś wartościowego, dlatego też trudno jednogłośnie zadecydować, który z nich stanie się niekwestionowanym bestsellerem 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*