Nieznane oblicze znanych rzeczy.

Świat jest fascynującym miejscem, a nasza planeta Ziemia ma w sobie wciąż wiele nieodkrytych zagadek. Mimo coraz większego postępu naukowego i technologicznego kolejne nowinki i kolejne odkrycia zaskakują nas i uświadamiają ile jeszcze tajemnic kryje przed nami miejsce, na którym jesteśmy każdego dnia.

Wohlleben Peter wprowadził nas w tajemniczy świat czegoś co obserwujemy na codzień, co wydaje nam się proste i znajome, wszak wiemy dobrze jak wygląda, dzięki wiedzy biologicznej wiemy jakim procesom ulega, a dzięki wiedzy ekologicznej i gospodarczej wiemy jak ogromne ma znaczenie w codziennym życiu i jak bardzo jest to użyteczne, a dodatkowo możemy przyglądać się temu każdego dnia, nie poświęcając temu ani odrobiny uwagi, czy zadumy. Mowa tu o drzewach. Wohlleben Peter napisał książke „Sekretne życie drzew”, w której opisuje zdumiewające reakcje i zdarzenia jakie mają miejsce w lesie. Opisuje sposoby w jaki drzewa komunikują się, jak dbają o swoje dzieci. Pokazuje nam drzewa, które mają emocje, uczucia i pamięć. Zdradza nam sekrety, o których nie mieliśmy pojęcia i które rzadko komu przeszły choćby na myśl. Ile razy spacerując po lesie zastanawiałeś się czy szum drzew to jest ich rozmowa ? Czy kiedykolwiek ta myśl popchnęła cię by zgłębić dlaczego drzewa wydają dźwięki, dlaczego mają takie a nie inne kory, dlaczego obumierają choć są stosunkowo bardzo młode.

Autor książki możliwe, że sam nie spodziewał się takiego rozgłosu. Jego pełna ciekawostek i fascynujących faktów książka, dodatkowo okraszona liczną ilością pięknych fotografii drzew, szybko osiągnęła status bestsellera 2017 roku. W dzisiejszym świecie, w którym tempo życia jest ogromne. W świecie, w którym większość czasu spędzamy w dusznych biurowcach, w których nie mamy dostępu do słońca przez co wymęczeni sztucznym światłem, ośmiogodzinnym siedzeniem przed ekranem monitora, wracamy do domu i aby odpocząć zasiadamy w fotelu przed telewizorem. W tym świecie wszyscy podświadomie jesteśmy spragnieni kontaktu z naturą, relaksowania się na łonie przyrody. Chcemy zbliżyć się choć trochę do bardzo prostych spraw i rzeczy, na które często po prostu nie starcza nam czasu, bo świat gna nieubłaganie do przodu. Na szczęście ten świat jest tak pięknym i fascynującym miejscem. Jego maluteńką część przekazał nam autor w książce „Sekretne życie drzew” przekazując nam nie tylko wyniki swoich wieloletnich badań, ale przede wszystkim swoją ogromną miłość do drzew.

Książka ta nie bez powodu stała się bestsellerem. Jeśli jeszcze jej nie przeczytałeś warto znaleźć chwilę na prawdziwy relaks po to by dać się odrobinę zaskoczyć i wciągnąć w „Sekretne życie drzew”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*